Tokoğlu Ailesi

1969 yılında Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde başlayan eğitim ve arkadaşlıklarını evlilik ile devam ettiren Ecz. Hüseyin Cahit Tokoğlu ve Ecz. Hüsniye Tokoğlu çifti 1974 yılında Eczacılık Fakültesinden mezun olduktan sonra 1976 yılında Bursa da Gazcılar caddesinde ilk eczaneleri olan “Demirtaş Eczanesi”’ni kurarak eczacılık ve ticari hayatlarına başlamışlardır.

İlk eczaneleri açan çift daha sonra Haşim İşcan Caddesi üzerinde 1978 yılında 2. eczaneleri olan Tokoğlu eczanesi kurmuşlardır. Oğulları Ecz. Mustafa Surhay Tokoğlu’nun eczacı olması ile eczane sektörü deneyimlerini bugün Bursa da 4 ayrı yerde eczane ve sağlık hizmeti noktası taşıyan aile halkımıza 40 yıldır hizmet vermektedir.

Tokoğlu Ailesi’nin yaşam ve iş felsefesi para kazanmak odaklı değil, güzel, faydalı ve farklı eserlerle bu dünyada küçük ama değerli bir imza atmak üzerine oluşmuştur. Amaç bu dünyada “hoş bir seda ve farkındalık” bırakabilmek. Bu felsefeden hareketle aile yaptığı tüm yatırımlarda kısa vadeli kar ve dönüşümleri dikkate almayarak hep farklılık oluşturmayı başarmıştır. Bunun yanı sıra Ecz. Hüseyin Cahit Tokoğlu ve Ecz. Hüsniye Tokoğlu çifti birçok defa Bursa da Ekonomiye değer katanlar arasında yer alarak Gelir Vergisi sıralamasına girmiştir ve bir çok defa ödüllendirilmişlerdir.

Eczane ve sağlık ürünleri yatırımları yanı sıra otelcilik yatırımları da olan aile;
Çağın gerekleri doğrultusunda gelişen yeni nesil eczane yaklaşımı ile yeni bir “knowhow” oluşturulmasıyla bu yeni sistem ile tüm sağlık ürünlerini bir çatı altında toplayarak vitamin mineral gıda takviyesi, dermo kozmetik, gebelik, anne & bebek, ortopedi medikal, optik, cinsel ürünler, ağız diş sağlığı ürünleri eczacılar ve profesyonel sağlık danışmanları yetisi ve denetiminde, kişisel bakım ve renkli kozmetik ürünleri ise tecrübeli kozmetik uzmanları tarafından “Sağlıkta Tokoğlu” sloganı ile değerli Bursa halkına ürün tedariği ve sağlık danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

2000’li yılların başında Hüsniye ve Hüseyin Cahit Tokoğlu çiftinin yollarının Assos’a düşmesiyle bu sefer Assos aşkı başlamıştır.

2011 yılından itibaren otellerini bir bir faaliyete sokan aile, Assos bölgesinin 4 ayrı özelliğinden hareketle 4 ayrı kişiye özel veren temalı butik otel ile tüm ülke halkına hizmet vermeye başlamıştır.

Homeros’un İlyada destanındaki İda (Kaz) dağının eteğinde bulunan Assos antik limanında antik yunan tanrıları temalı Assos Behram Hotel, Barbaros Hayrettin Paşa’nın Kuzey Ege komutanlığı olan Kadırga Koyu’nda Osmanlı denizcilik temalı ve imitasyon müzesiyle Assos Barbarossa Hotel, bir zamanlar üzüm bağlarıyla bilinen Sivrice koyunda aşk ve şarap temalı Assos Dionysos Hotel, bölgenin meşhur zeytin yağından hareketle zeytinyağı fabrikasını revize ederek yapılan Assos Zeytinhan Hotel ile aile sağlıktan sonra otelcilikte de farkındalık oluşturmaya devam etmiştir.

Ailenin sıradaki projesi ise konusunda profesyonellerin de desteğini alarak ve kendi deneyimlerini de ekleyerek, Eczacılık sektöründe eğitim projeleri başlatmaktır.

Güzel ülkemizde sektör dayanışmasının en güzel örneklerini sergileyen eczacılık sektörünü, ticareten daha da ileriye götürecek yeni bir farkındalık ve gelişim projesine katkı sunmak amacındayız.

Tokoğlu Grup

Başarı ve Ödüller